2 luty 2022

IT STARTS HERE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dokładnie dwadzieścia lat temu, w dniu 02.02.2002 – została zarejestrowana jednoosobowa działalność gospodarcza, w Urzędzie Gminy w Pionkach, mieście posiadającym 20 tys. mieszkańców. Profil rozpoczynanej działalności gospodarczej wykraczał znacznie poza deklarowane najczęściej kody PKD (polskiej klasyfikacji działalności gospodarczej). Przez pierwsze lata działalność firmy ITS koncentrowała się na serwisie specjalistycznych urządzeń optycznych i elektronicznych, takich jak analizatory wielkości cząstek i analizatory węgla organicznego w wodzie. Rok 2014 zaowocował nawiązaniem współpracy z amerykańską firmą Beckman Coulter, znanym i cenionym na świecie producentem urządzeń do kontroli jakości oraz kontroli procesu produkcji w branży farmaceutycznej i biotechnologicznej. Następnie, w roku 2017 uzyskaliśmy status wyłącznego, autoryzowanego dystrybutora urządzeń i produktów marki Beckman Coulter Life Sciences na terenie Polski.

Lata 2014 oraz 2017 zapisały się w naszej historii znacząco także dzięki temu, że wdrożyliśmy w organizacji system zarządzania jakością: najpierw ISO 9001:2009, a następnie ISO 9001:2015.
W kolejnych latach poszerzaliśmy działalność o nowe obszary biznesowe: staliśmy się dystrybutorem marki ERA Waters w zakresie certyfikowanych materiałów odniesienia oraz materiałów eksploatacyjnych do analizatorów TOC, a także dołączyliśmy do oferty systemy filtrowentylacyjne, odkurzacze i pochłaniacze przemysłowe włoskich marek Delfin i Airbravo. Kolejnym krokiem przyspieszającym rozwój organizacji było wprowadzenie nowoczesnych narzędzi wspierających procesy biznesowe: systemu do obsługi sprzedaży i zarządzania relacjami z klientem CRM.
Rok 2020 przyniósł wielkie zmiany i wielkie wyzwania. Rozpoczęliśmy w tym roku produkcję specjalistycznych urządzeń laboratoryjnych: komór rękawicowych służących do ochrony operatora i ochrony produktu, zabudów linii produkcyjnych w strefach czystych – RABS, przepływowych sterylizatorów powietrza, urządzeń filtrowentylacyjnych wraz z rękawami odciągowymi w wersji mobilnej i stacjonarnej, urządzeń filtrujących rozpuszczalniki używane w pomiarach rozkładu wielkości cząstek, unikatowych zestawów do prowadzenia procesów ciągłej ekstrakcji cieczowej.

PRZEMYSŁAW PESTKA, Prezes Zarządu: Zmiana profilu prowadzonej działalności, stały rozwój i powiększanie się naszej firmy przynoszą coraz to nowe wyzwania. Nasze własne oczekiwania i dążenia, chęć rozwoju i upór spowodowały, że widziałem cel i wielki sens tego, co robię. Dla mnie pojęcie służenia Państwu, naszym Klientom, było i jest wartością nadrzędną. Podporządkowywałem temu cały ten okres 20 lat prowadzenia działalności. Silna determinacja, poczucie misji, zwyczajna satysfakcja osobista z codziennej pracy i informacje od Klientów, że to, co robimy, jest dla nich ważne, że im pomagamy, to wszystko jest prawdziwą motywacją, abyśmy robili to dalej i robili to tak samo.
Firmę traktuję bardzo osobiście, często mówię, że ta firma to całe moje życie. 20 lat – co to znaczy? Jak zbudować dobrą markę wśród klientów i zaufanie do firmy?
Gdy zaczynałem działalność nawet nie myślałem o konsekwencjach i wyzwaniach, z którymi przyjdzie mi się zmierzyć. Miałem wówczas 20 lat, niedługo kończyłem studia wyższe. Hasła biotechnologia, nanotechnologia, inżynieria chemiczna i procesowa wydawały mi się kluczem do przyszłości, który uczyni świat lepszym. Dziś nadal tak myślę, ale świat wciąż idzie do przodu i stawia przed nami nowe wyzwania. Zmieniły się możliwości technologiczne i oczekiwania naszych Klientów odnośnie dokładności i szybkości badań, zakresu i precyzji, bezpośredniej implementacji wyników w procesy technologiczne. Nauczyliśmy się spełniać oczekiwania i rozwiązywać problemy naszych Partnerów. Potrafimy słuchać i twórczo na nie odpowiadać.
Dzięki temu Klienci widzą w nas swoich doradców, powierzają nam swoje problemy, często stanowiące wielkie wyzwania.
Udało się nam stworzyć zespół kreatywnych i zaangażowanych specjalistów o unikalnych umiejętnościach, których z całą odpowiedzialnością możemy postawić do dyspozycji naszych Partnerów. Przez te wszystkie, wspólne lata zdobyliśmy cenne doświadczenia, które przekładają się na rozwój całej firmy. Wspólnie tworzymy wartość i dostrzegamy nowe możliwości we wszystkim wokół nas. Wierzymy, że niemożliwe nie istnieje, trzeba tylko znaleźć odpowiednią drogę i rozwiązanie.

Nasze dewizy to:

  • rozwój,
  • odwaga,
  • skuteczność.

Patrząc na siebie, tego sprzed 20 lat i siebie teraz, chcę podziękować Wszystkim, którzy mi pomogli, którzy „stwarzali problemy” zmuszali mnie do poszukiwań i rozwoju, szukania innych dróg, otwierania się na wyzwania. Myślę, że to samo mogą powiedzieć moi pracownicy, którym chciałbym podziękować za to, że z uporem, determinacją i konsekwencją przystępowali do tych codziennych i zwykłych i tych niecodziennych wyzwań, służąc naszym Klientom.

Obiecujemy, że zawsze będziemy starać się być jeszcze lepsi.
Dziękuję za to, co było i wierzę, że najważniejsze jeszcze przed nami.

Przemysław Pestka oraz cały Zespół ITS SCIENCE