Oferta archiwalna

Orbisphere 410/510

Sterowniki Orbisphere 410 i 510 współpracujące z sensorami ozonu Orbisphere C1100 zapewniają precyzyjne monitorowanie przebiegu procesu, uzyskanie dokładnych, powtarzalnych wyników pomiarów śladowych ilości ozonu oraz umożliwiają rozbudowane zarządzanie danymi.

Urządzenia te są przeznaczone do zastosowań w naukach przyrodniczych, do monitorowania procesu w energetyce, branży napojów, przemyśle chemicznym i oczyszczalniach ścieków.

Orbisphere C1100

Analizator ozonu Orbisphere C1100 - to urządzenie zapewniające niezrównaną dokładność i precyzję pomiarów bez dryfu zera. Gwarantuje możliwość pomiaru poniżej 1 ppb. Jest dostarczany z legalizowanym świadectwem kalibracji.

Dzięki możliwości uzyskania bezwzględnej wartości zerowej Orbisphere C1100 pracuje stabilnie, wykazując minimalne odchylenia wskazań. Wymaga nie więcej niż 2 konserwacji / kalibracji na rok.
Platynowy pierścień ochronny - to prawdziwie unikalna technologia, która pozwala unikać fałszywych alarmów pochodzących od elektrolitu. Eliminacja tych alarmów znacząco zmniejsza przestoje produkcji oraz redukuje ilość ewentualnych strat.

HIAC ROC

HIAC ROC - to licznik cząstek on-line, służący do monitorowania czystości olejów hydraulicznych, smarnych, mineralnych i syntetycznych. Został zaprojektowany do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych, przy wysokim ciśnieniu i wysokiej temperaturze. Jego utrzymanie jest bardzo proste: szeroka droga przepływu minimalizuje blokady podczas pracy, a brak ruchomych części ułatwia eksploatację urządzenia.
Licznik ma szerokie spektrum zastosowań: od wielopunktowych systemów monitoringu, poprzez stacje filtracyjne, agregaty hydrauliczne, do stanowisk testowych do sprawdzania funkcjonalności komponentów.

Przepływowy sterylizator powietrza PureAir

Sterylizator PureAir przeznaczony jest do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu promieniowania ultrafioletowego UV-C, dezaktywującego bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, drożdże i inne mikroorganizmy.

Działanie sterylizujące (wiruso/bakteriobójcze) sterylizatora powietrza PureAir polega na absorbowaniu promieniowania UV-C przez kwasy nukleinowe i białka mikroorganizmów, co wypacza strukturę ich materiału genetycznego i tym samym je zabija.

 • Profesjonalny sterylizator UV-C do dezynfekcji powietrza w pomieszczeniach, 
 • Niszczy wirusy i drobnoustroje,
 • Potwierdzona skuteczność promieniowania UV-C,
 • Bezpieczna praca w obecności ludzi,
 • Zabudowany podwójny kanał przepływowy z 4 niezależnymi promiennikami UV-C,
 • Mobilny, na kulach transportowych,
 • Najbezpieczniejszy w używaniu z dostępnych na rynku sterylizatorów dzięki zastosowaniu zabezpieczenia odcinającego zasilanie w momencie zdejmowania obudowy w trakcie pracy sterylizatora oraz podwójnej zabudowy wykonanej w całości ze stali kwasoodpornej AISI 304,
 • Wszechstronne zastosowanie.

Anatel TOC 600

Analizator Anatel TOC 600 - węgla organicznego - to ekonomiczne i pewne rozwiązanie dla online’owych analiz TOC.

Multisizer 3

Od chwili wprowadzenia na rynek Multisizera 3 w 2001 roku, analizator ten jest podstawowym urządzeniem badawczym w laboratoriach zajmujących się analizą komórek i cząstek na całym świecie.

Oferując wykrywanie cząstek o całkowitym zakresie wielkości od 0,4 µm do 1200 µm Multisizer 3 zapewnia dużą elastyczność w większości rutynowych zastosowań.

Licznik cząstek Z Series Coulter Counter

Precyzja, szybkość i wszechstronność

Dokładnie zlicza komórki (od 1 do 120 mikronów) przy użyciu metody Electrical Zone Method (elektrodetekcja przepływowa) - znanej jako Zasada Coulter'a.

LS 13 320

LS™ 13 320 MW jest jednym z najbardziej wszechstronnych i zaawansowanych analizatorów wielkości cząstek wykorzystujących metodę dyfrakcji laserowej dostępnych na rynku. LS 13 320 MW oferuje najwyższą rozdzielczość, powtarzalność i niezrównaną dokładność. Unikalna technologia laserowa umożliwia wykonywanie analiz cząstek bez ryzyka pominięcia zarówno największej jak i najmniejszej cząstki w próbce.

DelsaMax Series

Analizatory z serii DelsaMax oferują niewiarygodną szybkość, niezawodność i precyzję w zakresie charakteryzacji cząstek i nanocząstek. Każdy z analizatorów tej serii pozwala na nieinwazyjne badanie nawet najmniejszych ilości materiałów.

DelsaMax to rodzina instrumentów, które wykorzystują detekcję zmian intensywności rozproszenia światła w celu określenia rozkładu rozmiaru cząstek w zakresie nano-, jak i mikrometrycznym.

Dynamiczne Rozpraszanie Światła (DLS) jest wysoce czułą techniką, która oprócz określania rozmiaru cząstek umożliwia wykrywanie agregatów cząstek i zanieczyszczeń próbek. Warto zauważyć, że rozpraszanie światła, podobnie jak dyfrakcja laserowa, jest techniką "zespołową", która nie mierzy poszczególnych cząstek, ale określa rozkład wielkości w populacji.

W zależności od tego, jakie są Twoje potrzeby, DelsaMax oferuje najbardziej odpowiedni instrument.

DelsaMax PRO: Jednoczesny pomiar rozmiaru nanocząstek i potencjału Zeta.

DelsaMax CORE: Statyczne i dynamiczne rozpraszanie światła do analiz rozmiaru i masy cząsteczkowej.

DENTAIREX – Oczyszczacz powietrza do gabinetów dentystycznych

Oczyszczacz powietrza DENTAIREX do filtrowania aerozoli w stomatologii, w celu ochrony przed infekcjami i koronawirusem.

 • Potwierdzona certyfikatem skuteczność wychwytywania i filtrowania na poziomie 99,9995%.
 • Efektywna ekstrakcja aerozoli w odległości do 25 centymetrów.

Urządzenie zaprojektowane we Włoszech w czasie blokady Covid-19 (SARS-CoV-2), dedykowane do gabinetów lekarskich i stomatologicznych, by eliminować u źródła aerozole wytwarzane przez pacjentów podczas zabiegów stomatologicznych i innych.

Dentairex zapewnia znacznie większą efektywność niż jakikolwiek inny oczyszczacz powietrza dostępny na rynku: z przepływem powietrza 450 m³/h, mierzonym przy kapturze, skutecznie zbiera aerozole w odległości 20 cm od ust pacjenta, uniemożliwiając ich rozproszenie w środowisku. 

AIRBOX - Przemysłowe urządzenie filtrujące serii HD

Urządzenie do usuwania i filtracji dymów spawalniczych.

Skuteczna filtracja i łatwa obsługa dzięki 3-stopniowemu systemowi filtracji, który można rozbudować o dodatkowy, czwarty poziom z węglem aktywnym.

Wysoka wydajność filtracji na poziomie 98%.

Urządzenie dostępne w dwóch wariantach z maksymalnym przepływem powietrza: 1400 i 1800 Nm3/h.

AIRBOX - Przemysłowe urządzenie filtrujące z automatycznym systemem czyszczenia filtrów (seria G)

Urządzenie filtrujące przeznaczone do intensywnych prac, niewymagające częstej konserwacji.

Skuteczna filtracja i prosta eksploatacja dzięki automatycznemu systemowi czyszczenia filtrów wykorzystującemu sprężone powietrze.

Wydajna filtracja do 99,9% (penetracja rezydualna filtra ≤ 0,1%).

Wyjątkowo niski poziom hałasu dzięki wbudowanemu tłumikowi.

Recyrkulacja przefiltrowanego powietrza w pomieszczeniach i oszczędność energii.

AIRBOX – Przemysłowe urządzenie filtrujące (seria D)

Uniwersalne urządzenie odciągowo-filtrujące z wielopoziomowym systemem filtracji i z możliwością dostosowania filtrów do pracy z konkretnym rodzajem zanieczyszczeń.

AIRBOX serii D dostępny jest w wersjach: St - standardowa, Ex - przeciwwybuchowa, An - antykorozyjna.

Filtracja wielopoziomowa od M5 do H13, odpowiednio do wymagań, z maksymalną wydajnością do 99,997 %.

Urządzenie dostępne z przepływem: 750, 1250, 2000, 3000 Nm3/h.

AIRBOX – Laboratoryjne urządzenie filtrujące (seria M)

Urządzenie przeznaczone do usuwania pyłów, dymów i oparów uwalnianych podczas różnych procesów prowadzonych w laboratoriach chemicznych i farmaceutycznych.

Wyposażone w wielopoziomowy system filtrowania (nakładające się na siebie moduły o różnym poziomie filtracji).

Maksymalna skuteczność filtracji: na poziomie 99,997 %.

Laboratoryjne urządzenia filtrujące z serii M są certyfikowane zgodnie z kryteriami jakości normy ISO 9001 i posiadają oznaczenie CE.

Wbudowane wskaźniki zużycia filtrów sygnalizują konieczność wymiany filtrów i przypominają o konieczności serwisowania urządzenia.

Urządzenie jest dostępne w wersji wykonania ze stali kwasoodpornej.

Ramię odciągowe FLEX-H (seria EH)

Ramię odciągowe FLEX-H z serii EH to konkurencyjne i wydajne rozwiązanie służące do miejscowego odsysania ogólnych zanieczyszczeń (oparów, pyłów, dymu) w małych lub umiarkowanych ilościach, w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, spożywczym, i in.

Ramię FLEX-H składa się z:

 • węża elastycznego, wspartego na zewnętrznej sztywnej konstrukcji z pojedynczym pantografem;
 • kaptura o wysokiej wydajności dla ramion o średnicy 160 mm, lub kaptura z obrotowym uchwytem dla ramion o średnicy 100-125 mm;
 • wspornika umożliwiającego montaż ramienia bez podstawy obrotowej.

Może być montowane z przedłużeniem JIB serii EHB.

Ramię jest dostępne:

• w wersjach specjalnych: ATEX II 2 DG i ze stali kwasoodpornej AISI 316;
• w średnicach: 100-125-160 mm i o długościach: 2, 3 i 4 metry;
• w wersji podwieszanej lub stojącej.

Ramię odciągowe FLEX-J (seria EJ)

Ramię odciągowe FLEX-J z serii EJ jest przeznaczone do miejscowego odsysania ogólnych zanieczyszczeń (oparów, pyłów, dymu) w małych lub umiarkowanych ilościach, w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym, spożywczym i w innych.

Ramię FLEX-J posiada obrotową podstawę 360° i elastyczny kanał ekstrakcyjny w postaci węża wspartego na zewnętrznej konstrukcji pojedynczego pantografu.
Kaptur o wysokiej wydajności wykonany z tworzywa sztucznego odpornego na promieniowanie UV, z ekranem o wymiarach 360 × 380 mm dla lepszej wydajności w zbieraniu zanieczyszczeń. Wyposażony w ergonomiczny uchwyt z rotacją osiową, umożliwiający optymalne ustawienie kaptura i łatwe manewrowanie ramieniem odciągowym.

Może być montowane z przedłużeniem JIB serii EKB.

Ramię jest dostępne:
• w średnicy: 160 mm;
• o długościach: 2, 3 i 4 i 5 metrów;
• w wersji wiszącej lub stojącej;
• w wersjach specjalnych: ATEX II 2 DG i ze stali kwasoodpornej AISI 316.

Ramię odciągowe FLEX-K (seria EK)

Ramię odciągowe FLEX-K z serii EK to lekkie, poręczne i ekonomiczne rozwiązanie stosowane w podstawowych, mało wymagających procesach ekstrakcyjnych. Dedykowane do sporadycznego użytkowania, usuwania pyłów i oparów powstających w wyniku mechanicznej obróbki.

W pełni elastyczna rura w kolorze szarym wykonana z poliestru powleczonego PVC i ze spirali z drutu harmonicznego. Samonośna konstrukcja z pojedynczym pantografem wykonana jest ze stalowej rury i jest umieszczona wewnątrz rury elastycznej. Podstawa z obrotowym kołnierzem 360°. Kaptur o wysokiej wydajności jest wykonany z tworzywa sztucznego odpornego na promieniowanie UV; z ekranem o wymiarach 360 × 380 mm dla lepszej wydajności w zbieraniu zanieczyszczeń. Wyposażony w ergonomiczny uchwyt z rotacją osiową, umożliwiający optymalne ustawienie i manewrowanie ramieniem odciągowym.

Ramię dostępne jest:
• w średnicy 160 mm i o długościach 2, 3, 4 i 5 metrów;
• w wersji standardowej z 3 przegubami oraz w wersji z przedłużeniem wewnętrznym (4 przeguby).

Półramię odciągowe (seria EPH)

Półramię – ramię odciągowe o zmniejszonych wymiarach, mające podobną wydajność i wytrzymałość, co ramię serii 4-PRO.
Nie posiada centralnego przegubu, dzięki czemu idealnie nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach o niskich sufitach.
Konstrukcja samonośna z podwójnym pantografem.

Przeznaczone do pracy ciągłej w większości sektorów przemysłowych; dedykowane szczególnie do miejsc ze znacznie ograniczoną powierzchnią roboczą.
Idealne do wychwytywania ogólnych zanieczyszczeń (dymów spawalniczych, pyłu, oparów, gazu), o temperaturze do 90°C.

Dostępne w wersji standardowej do ogólnego zastosowania, w wersji ze stali kwasoodpornej AISI 316, w wersji ATEX, polipropylenowej i wysokotemperaturowej.

Może być montowane z przedłużeniami JIB, kanałami odciągowymi, wspornikami ściennymi lub sufitowymi.

Dostępne są specjalne kaptury do różnych zastosowań.

Model INDUSTRY jest dostępny w średnicach: 125 - 160 - 200 - 250 mm i długościach 1, 1,5 i 2 metry.
Model LABORATORY jest dostępny w średnicach: 100 i 125 mm i długościach 0,5 i 1 metr.

Ramię odciągowe teleskopowe (seria EGT)

Teleskopowe ramię odciągowe: kompaktowe, rozsuwane; ewolucja ramienia 2-EDGE.
Funkcjonalne i skuteczne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują ramienia odciągowego o zmiennej długości, a zarazem chcą zredukować do minimum obszar roboczy.

Dostępne w średnicy 160 mm i dwóch długościach:
• 1250 mm (z przedłużeniem teleskopowym o dodatkowe 300 mm),
• 1550 mm (z przedłużeniem o 700 mm).

Dedykowane do zastosowania w pomieszczeniach z niskimi sufitami.

Idealne do ogólnych zastosowań przemysłowych, takich jak: odsysanie dymów spawalniczych, oparów, pyłów, z maksymalną temperaturą do 90°C.

Możliwość montażu ramion za pomocą przedłużeń Jib, kanałów odciągowych, wsporników ściennych lub sufitowych.

Dostępne w różnych wersjach; wariant standardowy ramienia można dostosować do specjalnych potrzeb.

Ramię odciągowe 2-EDGE (seria EG)

Ramię odciągowe 2-EDGE z serii EG dedykowane jest do ogólnych zastosowań przemysłowych, średnio intensywnych prac głównie przy usuwaniu dymów spawalniczych i oparów. Łatwe w obsłudze dzięki samonośnej konstrukcji z podwójnym pantografem. Jest wykonane ze sztywnych rur z 3 elastycznymi przegubami, wyposażone w specjalny kaptur o wysokiej wydajności z ergonomicznym uchwytem.

Ramię jest dostępne w średnicy 160 mm i długościach 2, 3 lub 4 metry.

Ramię odciągowe 4-PRO – Wysokie temperatury (seria EPU)

Ramię odciągowe przeznaczone do ekstrakcji zanieczyszczeń w wysokich i bardzo wysokich temperaturach: do 300°C (oraz do 450°C i do 650°C w przypadku wariantów specjalnych ramienia).

Szczególnie odpowiednie do pracy w przemyśle metalurgicznym podczas procesów obróbki metali lub w innych sektorach przemysłu, takich jak przemysł lotniczy, motoryzacyjny, chemiczny. Jest wykorzystywane przy produkcji tworzyw sztucznych, czy w specyficznych procesach przetwarzania żywności w przemyśle rolno-spożywczym.

Posiada wszystkie zalety technologii zastosowanej w rodzinie ramion odciągowych 4-PRO: jest wytrzymałe i niezawodne, a przy tym bardzo łatwe w obsłudze dzięki opatentowanej konstrukcji samonośnej z poczwórnym pantografem. Ramię jest zbalansowane przez przeciwdziałające względem siebie sprężyny, także na przedniej części ramienia (przedramię). Obrotowa podstawa 360° oraz 3 przeguby na elastycznych złączach umożliwiają operatorowi pracę w dowolnej pozycji roboczej.

Model INDUSTRY jest dostępny w średnicach: 125, 160, 200, 250 mm i długościach 2, 3 i 4 metry; zaś model LABORATORY jest dostępny w średnicach 100 i 125 mm oraz długościach 1 i 2 metry.

Ramię jest dostępne do montażu w wersji wiszącej i stojącej.

Istnieje możliwość wyposażenia ramienia w szeroką gamę akcesoriów.

Ramię odciągowe 4-PRO – z polipropylenu (seria EPP)

Ramię odciągowe 4-PRO z serii EPP wykonane jest z elementów odpornych na działania agresywnych związków chemicznych. Dzięki wysokiej odporności na szczególnie kwaśne i agresywne zanieczyszczenia nadaje się do stosowania w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym, elektrochemicznym, czy petrochemicznym oraz wszędzie tam, gdzie procesy produkcyjne wymagają pracy z agresywnymi, korozyjnymi substancjami.

Posiada wszystkie zalety technologii zastosowanej w rodzinie ramion odciągowych 4-PRO: jest wytrzymałe i niezawodne, a przy tym bardzo łatwe w obsłudze dzięki opatentowanej konstrukcji samonośnej z poczwórnym pantografem. Ramię jest zbalansowane przez przeciwdziałające względem siebie sprężyny, także na przedniej części ramienia (przedramię).
Kanał ekstrakcyjny skonstruowany jest ze sztywnych rur polipropylenowych łączonych elastycznym nietoksycznym wężem poliuretanowym.
Maksymalny obrót ramienia przy wsporniku to 180°.

Ramię odciągowe jest kompatybilne z wieloma akcesoriami przeznaczonymi do zastosowania w ramionach z serii 4-PRO.

Model INDUSTRY ramienia jest dostępny w średnicach: 125, 160, 200, 250 mm i długościach: 2, 3 i 4 metry.
Model LABORATORY jest dostępny w średnicy: 110 mm i długościach: 1 i 2 metry.

Ramię jest dostępne w wersji wiszącej i stojącej.

Ramię odciągowe 4-PRO – Stal kwasoodporna (seria EPI)

Ramię odciągowe 4-PRO z serii EPI wykonane jest ze stali kwasoodpornej AISI 316.
Dzięki zastosowaniu stali kwasoodpornej AISI 316 jest szczególnie odpowiednie przy procesach, w których konieczne jest utrzymanie wysokiego poziomu czystości i higieny, głównie w przemyśle rolno-spożywczym, farmaceutycznym czy chemicznym, gdzie często pracuje się z substancjami agresywnymi, powodującymi korozję, w niestandardowych, specyficznych warunkach temperatury i stężenia.

Posiada wszystkie zalety technologii zastosowanej w rodzinie ramion odciągowych 4-PRO: jest wytrzymałe i niezawodne, a przy tym łatwe w obsłudze dzięki opatentowanej, samonośnej konstrukcji poczwórnego pantografu. Ramię jest zbalansowane przez przeciwdziałające względem siebie sprężyny, także na przedniej części ramienia (przedramię). Obrotowa podstawa 360° oraz 3 przeguby na elastycznych złączach umożliwiają operatorowi pracę w dowolnej pozycji roboczej.
Żaden element konstrukcji nie jest zamontowany wewnątrz ramienia, dzięki czemu nie powoduje spadków ciśnienia i zmniejszenia przepływu powietrza.

Model INDUSTRY jest dostępny w średnicach: 125, 160, 200, 250 mm i długościach 2, 3 i 4 metry; zaś model LABORATORY jest dostępny w średnicach 100 i 125 mm oraz długościach 1 i 2 metry.

Ramię jest dostępne w 3 różnych wariantach.

Istnieje możliwość wyposażenia w specjalne kaptury odciągowe i inne akcesoria wykonane ze stali kwasoodpornej AISI 316.

Ramię jest dostępne w wersji wiszącej i stojącej.

Ramię odciągowe 4-PRO – ATEX (seria EPX)

Ramię odciągowe przeznaczone do ekstrakcji gazów, pyłów i oparów w warunkach przemysłowych i laboratoryjnych, w środowiskach potencjalnie wybuchowych. Eliminuje gromadzenie ładunków elektrostatycznych i zapobiega potencjalnym wybuchom.

Ramię odciągowe ATEX (ATEX II 2 D/G i ATEX II 3 D/G) posiada wszystkie zalety technologii zastosowanej w serii ramion odciągowych 4-PRO. Jest niezawodne, solidne i łatwe w obsłudze dzięki opatentowanej samonośnej konstrukcji z poczwórnym pantografem. Zbalansowane przez przeciwdziałające względem siebie sprężyny, także na przedniej części ramienia (przedramię). Obrotowa podstawa 360° oraz 3 przeguby na elastycznych złączach umożliwiają operatorowi pracę w dowolnej pozycji roboczej.

Wersja w wykonaniu ze stali kwasoodpornej jest odpowiednia do zastosowania w urządzeniach i systemach odciągowych przeciwwybuchowych, nieiskrzących oraz wszędzie tam, gdzie konieczne jest zastosowanie systemów ze stali kwasoodpornej.

Model INDUSTRY ramienia jest dostępny w średnicach: 125, 160, 200, 250 mm i długościach: 2, 3 i 4 metry.
Model LABORATORY jest dostępny w średnicach: 100 i 125 mm i długościach: 1 i 2 metry.

Istnieje możliwość wyposażenia ramienia w specjalne kaptury odciągowe i inne akcesoria zgodne z wersją ATEX.

Produkt zgodny z rozporządzeniem ATEX 2014/34 / EU EX Kategoria II, Strefa Z1 i 21 (D/G).

Ramię odciągowe 4-PRO (seria EP)

Ramię odciągowe 4-PRO z serii EP przeznaczone jest do ogólnych zastosowań przemysłowych, intensywnych i częstych prac przy usuwaniu dymów spawalniczych, pyłów i oparów z maksymalną temperaturą do 90° C.
Opatentowana konstrukcja samonośna z poczwórnym pantografem, gwarantująca łatwą obsługę, niezawodność i solidność.
Żaden element konstrukcji nie jest zamontowany na linii ssącej (wewnątrz ramienia), aby nie powodować spadków ciśnienia i zmniejszenia przepływu powietrza.
Ramię jest zbalansowane przez przeciwdziałające względem siebie sprężyny, także na przedniej części ramienia (przedramię).

Dostępne są:

 • specjalne wersje i warianty ramienia, które można dostosować do określonych potrzeb w różnych gałęziach przemysłu;
 • specjalne kaptury wychwytowe, odpowiednie dla każdego rodzaju aplikacji i typu zanieczyszczeń;
 • przedłużenia wysięgnika ramienia odciągowego JIB (możliwość maksymalnego przedłużenia do 8 m), kanały szynowe odciągowe, wsporniki ścienne, sufitowe lub stojące (możliwość obrotu do 360°);
 • wersje wiszące lub stojące ramienia;
 • modele przemysłowe INDUSTRY i laboratoryjne LABORATORY ramienia.

Ramię odciągowe PHARMA (seria EF)

Ramię odciągowe Pharma z serii EF przeznaczone do punktowego odciągu zanieczyszczeń farmaceutycznych.

Odpowiednie do zastosowań w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym i spożywczym oraz wszędzie tam, gdzie zalecane jest zapobieganie zanieczyszczeniom krzyżowym produktu. Umożliwia to specjalnie opracowana konstrukcja ramienia:

 • zastosowanie pojedynczego pantografu,
 • zdejmowalny i zmywalny rękaw ochronny,
 • elastyczny i gładki w środku wąż odciągowy (stanowiący kanał ekstrakcyjny), łatwy w mocowaniu do ramienia i prosty w czyszczeniu.

Konstrukcja nośna ramienia odciągowego jest w całości wykonana ze stali kwasoodpornej AISI 316.
Opatentowany rękaw ochronny jest wykonany z antystatycznej, zmywalnej tkaniny, chroniącej strukturę ramienia przed osadzaniem się zanieczyszczeń.
Kaptur wychwytowy, łatwy do demontażu i czyszczenia, specjalnie zaprojektowany do zastosowania w przemyśle farmaceutycznym.

Ramię może być instalowane w halach produkcyjnych, w mniejszych pomieszczeniach przedsiębiorstw farmaceutycznych, w laboratoriach.

Ramię dostępne jest: 

 • w średnicy 125 mm lub 160 mm,
 • o długości 2, 3, 4 lub 5 metrów,
 • w wersji wiszącej lub stojącej,
 • w wersji ATEX lub w wykonaniu ze stali kwasoodpornej AISI 316.