Elektronika

Liczniki cząstek MET ONE i HIAC są specjalnie zaprojektowane, aby zaspokoić potrzeby użytkowników z branży elektronicznej. Zarówno przy monitorowaniu cząstek w powietrzu w pomieszczeniach czystych zgodnie z ISO 14644 i ISO 21501, jak i przy wodnym czyszczeniu części, czy monitoringu wody ultraczystej, liczniki cząstek MET ONE i HIAC zapewniają wysoką wydajność w produkcji półprzewodników, płaskich wyświetlaczy czy dysków HDD.

 • Monitoring środowiskowy w pomieszczeniach czystych,
 • Klasyfikacja i walidacja pomieszczeń czystych i środowisk kontrolowanych,
 • Wodne czyszczenie części,
 • Monitoring cząstek w wodzie dejonizowanej (DI),
 • Monitoring cząstek w wodzie ultraczystej przy produkcji płaskich wyświetlaczy.

Liczniki cząstek w cieczach:

Wodne czyszczenie części
HIAC 9703+ licznik cząstek w cieczach
HIAC HRLD sensory cząstek w cieczach
HIAC MC05 sensor do zliczania cząstek submikronowych w cieczach

Liczniki cząstek w powietrzu:

Monitoring środowiskowy w pomieszczeniach czystych
MET ONE 3400 przenośny licznik cząstek w powietrzu
MET ONE 3411 przenośny licznik cząstek w powietrzu
MET ONE system monitorowania FMS
MET ONE 6000 zdalny licznik cząstek w powietrzu
MET ONE 6000P zdalny licznik cząstek w powietrzu

Klasyfikacja i walidacja pomieszczeń czystych i środowisk kontrolowanych zgodnie z ISO 14644
MET ONE 3400 przenośny licznik cząstek w powietrzu
MET ONE 3411 przenośny licznik cząstek w powietrzu
MET ONE system monitorowania FMS
MET ONE 6000 zdalny licznik cząstek w powietrzu
MET ONE 6000P zdalny licznik cząstek w powietrzu

 • International Organization for Standards (ISO)
 • ISO 14644 Cleanrooms and associated controlled environments
 • ISO 21501-4 Determination of particle size distribution - Light scattering airborne particle counters for clean spaces
 • The Institute of Environmental Sciences and Technology (IEST)
 • Association Connecting Electronics Industries (IPC)
 • British Standards Institution (BSI)
 • Electronic Industries Alliance (EIA)
 • Global Semiconductor Alliance
 • International Society of Automation (ISA)
 • Korea Semiconductor Industry Association (KSIA)
 • Taiwan Semiconductor Industry Association (TSIA)
 • Semiconductor Industry Association (SIA)
 • Semiconductor Equipment Association of Japan (SEAJ)

Jaka jest zalecana częstotliwość kalibracji liczników cząstek w powietrzu?
Norma ISO 14644-1 określa częstotliwość kalibracji instrumentów do liczenia cząstek w powietrzu stosowanych we wszystkich pomieszczeniach czystych. Aby zagwarantować prawidłowość i dokładność zliczania cząstek, zaleca się kalibrację co 6 miesięcy.

Gdzie w zakładzie należy zlokalizować liczniki cząstek w powietrzu, aby zapewnić skuteczne monitorowanie?
Norma ISO 14644-1 nie formułuje wymagań dotyczących lokalizacji liczników cząstek, ale zaleca się monitoring jak najbliżej najważniejszych procesów oraz pobieranie próbek w obszarach o dużym natężeniu przepływu. Czyli tylko w tych obszarach, w których produkt jest przetwarzany, a warunki środowiskowe mogą mieć wpływ na jego jakość.

Czy lepkość i kolor cieczy wpływają na zliczenia cząstek?
Lepkość jest ważna tylko wtedy, gdy wpływa na utrzymanie właściwego natężenia przepływu. Liczniki cząstek w cieczach HIAC zostały zaprojektowane tak, aby zapewniać dokładne pomiary i niezawodność przy szerokiej gamie lepkości i zoptymalizowanej kontroli przepływu. Kolor cieczy może wpływać na zliczanie, jeśli ciecz absorbuje długość fali światła laserowego stosowanego w licznikach cząstek.

Jaka jest odpowiednia wysokość w przebieralniach w pomieszczeniach czystych do monitorowania powietrza za pomocą licznika cząstek?
Sondy do pobierania próbek powinny znajdować się na wysokości 1,5 m +/- 10% od podłogi.

PRODUKTY

HIAC HRLD

Liczniki cząstek HIAC z serii HRLD do monitorowania zanieczyszczeń w cieczach – działające na zasadzie częściowego blokowania światła laserowego w celu zwiększenia dokładności i efektywności pomiarów – wykorzystują technologię diody laserowej do mierzenia cząstek od 1.2 do 600 mikronów w różnych płynach. Dla cząstek o wielkości 1.2 μm i większych, preferowana jest technologia zaciemniania światła.

Liczniki HIAC HRLD mogą być stosowane zarówno w trybie on-line, jak i przy okresowych procesach technologicznych – mają duże możliwości adaptacji w szerokim zakresie zastosowań: przy monitorowaniu zanieczyszczeń w płynach hydraulicznych czy w płynach do czyszczenia precyzyjnego, w farmacji i w biotechnologii.

Charakteryzując się szerokim zakresem natężenia przepływu, wysokimi limitami stężeń i szerokim zakresem dynamiki – są liderem niezawodności w branży.

HIAC 8011+

HIAC™ 8011+ to licznik cząstek w cieczach stworzony w oparciu o ponad 30-letnie doświadczenie i wiedzę ekspercką na temat liczenia cząstek. Zaprojektowany z myślą o łatwym stosowaniu: do wykonania testu wystarczy jeden przycisk, wyniki w ciągu 60 sekund. Analizator zapewnia spójne, dokładne dane i jest w stanie przetestować ciecze od 1cSt do 425cSt bez rozcieńczania. HIAC - standard w przemysłowym liczeniu cząstek w cieczach, marka, którą znasz i której ufasz.

HIAC 9703+

Liczniki cząstek w cieczach HIAC 9703+ są liderem w zastosowaniach badawczych i w kontroli jakości zgodnych z rozdziałem <788> Amerykańskiej Farmakopei. Zaprojektowane z myślą o zliczaniu cząstek w cieczach, liczniki HIAC 9703+ są wysoce konfigurowalne i łatwe w obsłudze. Oprogramowanie PharmSpec umożliwia łatwe i bezpieczne zarządzanie danymi oraz pozostawanie w zgodności z częścią 11 normy FDA 21 CFR. 

MET ONE 6000

MET ONE 6000 – zdalny licznik cząstek w powietrzu zaprojektowany w zgodności z ISO 21501 dla zapewnienia dokładności i niezawodności danych podczas ciągłego monitoringu cząstek.
Kompaktowa konstrukcja z możliwością doboru rozmiarów, natężenia przepływu i opcji komunikacji uwzględnia specyficzne potrzeby środowisk czystych w przemyśle farmaceutycznym, przy produkcji półprzewodników, dysków twardych, czy paneli LCD.

MET ONE 6000P

Zdalny licznik cząstek w powietrzu MET ONE 6000P z wbudowaną pompą próżniową – zaprojektowany w zgodności z ISO 21501 dla zapewnienia dokładności i niezawodności danych podczas ciągłego monitoringu cząstek. Kompaktowa konstrukcja z mikroprocesorem kontrolującym przepływ uwzględnia specyficzne potrzeby środowisk czystych w przemyśle farmaceutycznym, przy produkcji półprzewodników, dysków twardych, czy paneli LCD.

MET ONE 3411

Przenośny licznik cząstek w powietrzu MET ONE 3411 różni się od wielu liczników cząstek, gdyż został zaprojektowany specjalnie do monitorowania pomieszczeń czystych podczas produkcji precyzyjnych elementów półprzewodnikowych. Kiedy licznik pracuje w strefie czystej – jego wentylator pozostaje wyłączony i generowanie cząstek jest praktycznie wyeliminowane.

MET ONE 3411 jest najczystszym przenośnym licznikiem cząstek 0,1 μm na rynku.

Urządzenie spełnia rygorystyczne wymagania normy ISO-21501-4, aby zapewnić użytkownikom niezrównaną dokładność i powtarzalność pomiarów, co ma kluczowe znaczenie dla testów porównawczych i rozwiązywania problemów.

MET ONE 3400

Przenośny licznik cząstek w powietrzu MET ONE 3400 jest urządzeniem zaprojektowanym specjalnie z myślą o zastosowaniu w pomieszczeniach czystych w zgodzie z normą ISO 14644.

Więcej w tej kategorii: « Jakość wody Pigmenty, tonery »